Czy Domki Mobilne są dobrej jakości?
TAK. Domki Mobilne produkowane przez JZM DOMKI posiadają certyfikację potwierdzoną każdorazowo wystawionym dla Państwa dokumentem generowanym po zakończeniu produkcji Domku Mobilnego. Należy również zaznaczyć, że każdy domek posiada znak CE czyli dopuszczenie produktu na rynku europejskim ( Unii Europejskiej ). Nie każdy z " producentów " może się tym pochwalić, a " jakość bywa conajmniej zastanawiająca " ( cytując wielu naszych Klientów ).
Domek Holenderski? Domek Angielski? Czy Domek Mobilny?
Wielu naszych klientów pyta się: Jaka jest różnica? Otóż, nazwy domek holenderski lub domek angielski wywodzą się z krajów ich pochodzenia. W Holandii i Anglii, letniskowe domki mobilne są bardzo rozpowszechnione. Ze względu na ich zalety. Co doprowadziło do nadania im takich potocznych nazw. Domek Holenderski, Domek Angielski, Domek Mobilny - wszystkie te nazwy opisują domek na podwoziu z kołami. W ofercie JZM Domki znajdziecie Państwo domki letniskowe całoroczne w wersji mobilnej. Oznacza to, że nasze domy szkieletowe, które produkujemy dla Państwa posadowione są na ramie (wbudowanym fundamencie, który wykonujemy we własnej spawalni ) zaopatrzonej w osie i koła. Powoduje to , że nie mamy do czynienia z budynkiem, a z przyczepą bez homologacji ( jeśli jest taka potrzeba ).
Czy można mieszkać w domku mobilnym w zimę?
Każdy całoroczny domek, również całoroczny domek mobilny produkowany przez firmę JZM Domki jest wykonywany z całorocznym dociepleniem. Nasza standardowa izolacja to wełna mineralna 15cm w podłodze i dachu, oraz 10 cm w ścianach. To zupełnie wystarcza na komfortowe użytkowanie domku mobilnego w zimowych warunkach. Wiele z naszych domków mobilny zamawianych jest z intencją całorocznego zamieszkania przez kilka lat lub nawet docelowo. W zależności od Państwa potrzeb domek mobilny może zostać docieplony poprzez pogrubienie izolacji ścian i dachu. Proszę tego nie odebrać jako brak docieplenia w wersji podstawowej. Domki przez nas budowane posiadają szkieletową konstrukcję i są docieplone w standardowej wersji do użytkowania w zimie podczas mrozów. Różnica polega na tym, że stałe użytkowanie podczas zimy powodowało by wyższe koszty związane w ogrzewaniem domku. Standardowe docieplenie pomyślane jest w taki sposób, że domek będzie użytkowany bardziej jako letniskowy i podczas zimy na weekendy, Sylwestra, tydzień ferii zimowych zimą okazjonalnie. W takim przypadku pogrubianie ścian może nigdy się nie zwrócić. Klienci z krajów skandynawskich lub klienci którzy zamierzają użytkować domki mobilne przez dłuższy czas w okresie zimowym lub zamieszkać w domku mobilnym na stałe, mogą wybrać opcje dodatkowego ocieplenia. W takim przypadku jest to jak najbardziej uzasadnione i ma sens ekonomiczny - rachunki za ogrzewanie będą niższe, a inwestycja na pewno się zwróci. Proszę zapytać nasz dział obsługi klienta o więcej szczegółów.
Jak przygotować działkę pod domek mobilny?
Aby bezpiecznie posadowić domek mobilny na działce trzeba przygotować według naszych wytycznych stopy fundamentowe lub płytę fundamentową. Stopy fundamentowe pod domek mobilny mają zadanie podparcia ramy domku w celu jego stabilizacji. Wykonujemy 8 ( po 4 na stronę ) wykopów 50cm x 50cm i co najmniej 80cm głębokości i zalewamy betonem. Na płasko z gruntem ( nie słupek - tak żeby domek mobilny mógł najechać na tak przygotowane podparcie. Po najechaniu domkiem używamy zwykłe betonowe bloczki fundamentowe, które z kolei podkładamy pod ramę domku i poziomujemy. Domek który stałby na kołach byłby nie stabilny i sie bujał. Plan posadowienia domku mobilnego jest przez nas przygotowywany dla Państwa po ostatecznym potwierdzeniu pozycji wszystkich pomieszczeń, a w szczególności łazienki. Dzieje się tak dla tego, że plan posadowienia domku zawiera również rozkład podłączenia domku do kanalizacji ( szamba ), wody oraz przyłącza prądu. Wszystkie te informacje są na jednym planie, pokazane z wymiarami oraz w czytelny i łatwy do zrozumienia sposób. Jak wynika z powyższego, domek będzie oczywiście podłączony do mediów, więc będzie potrzebna kanalizacja, woda i prąd. Domek mobilny naszej konstrukcji posiada wyjście fi 110 do kanalizacji ( tradycyjna jak w budownictwie rura PCV, także łatwo się do niej podpiąć ), woda podłączona jest za pomocą rury fi 25 - kolejny raz taka sama rura jak wykorzystywana do przyłącza wody na działce ( niebieska wkopywana w ziemię ). Przyłącze prądu z kolei wykonujemy za pomocą mufy 63A, co zapewnia komfort gdyż ułatwia podłączenie i już chwilę po ustawieniu domku wpinamy w mufę przygotowaną przez Państwa, co powoduje, że w domku mobilnym mamy natychmiast prąd ( wszak wszystkie instalacje wewnętrzne są gotowe ). Przydatny, a raczej niezbędny do rozładunku i manewrowania na działce jest również traktor, koparka lub rzadko dźwig, a na czas montażu oraz kilka silnych rąk do pomocy. Oczywiście możemy również na życzenie pomóc w tych kwestiach, więc jeśli będzie taka potrzeba możecie Państwo zdać się na nas.
Jak wygląda transport domku mobilnego?
Domki mobilne są dowożone do działki na specjalnych lawetach lub naczepach niskopodwoziowych. Nawet jeśli domki są opcjonalnie wyposażone w oś skrętną, niestety nie można nimi jeździć po drogach publicznych ze względu na brak homologacji ( gabaryty domków mobilnych na to nie pozwalają ). Koła służą do manewrowania na posesji lub drogach prywatnych. Laweta transportowa dojedzie możliwie najbliżej miejsca posadowienia domku, po czym domek mobilny zostaje rozładowany i już na własnych kołach zaciągany jest w miejsce docelowe. Transport domku mobilnego to nie lada wyzwanie. Ze względu na ich gabaryty wymagane jest uzyskanie stosownych zgód na przewóz, angażowanie pilotów lub asysty policji. Powoduje to, że koszt transportu wyceniany jest zawsze indywidualnie.
Jak podłączyć media do domku mobilnego?
Domki mobilne są wyposażone w podejścia i złączki umożliwiające podpięcie ich do standardowych sieci mediów ( tak jak tradycyjne domy ). Na etapie ustaleń i po potwierdzeniu projektu wiemy gdzie mamy je zlokalizować i jakiego rodzaju zasilanie jest przewidywane – 230V/380V. Kanalizacja przyłączona jest rurą fi 110, woda rurą niebieską fi 25, a prąd za pomocą mufy 63A. Wszystkie te przyłącza pokazane są na planie posadowienia domku mobilnego, który dla Państwa przygotujemy. Wykonanie instalacji wodnej w domku umożliwia łatwe spuszczenie z niej wody na okres zimy (w przypadku domków niezamieszkałych). Instalacje kanalizacyjną można wpiąć do sieci, szamba lub oczyszczalni.
Czy są dostępne domki mobilne z wyposażeniem?
Tak, oczywiście. Nasze całoroczne domki mobilne produkujemy w różnych wersjach wyposażenia. Wersja BASIC czyli tak zwany stan deweloperski, do samodzielnego wykończenia( ale już ze wszystkimi instalacjami, podziałem pomieszczeń, przyłączami w łazience i kuchni ) lub w pełni wyposażona wersja PLATINUM – łącznie z meblami, łazienką i kuchnią i zabudowami meblowymi, kanapą narożną w salonie, ogrzewaniem, wykończonymi podłogami i drzwiami wewnętrznymi, a to wszystko pod kolory, które wybieracie Państwo z naszej przebogatej wzorcowni. Zapoznajcie się Państwo z naszą oofertą standardów wykończeń domków mobilnych. Te nasze wersje wyposażenia można oczywiście dowolnie mieszać i zamówić całoroczny domek letniskowy tylko z wykończoną łazienką albo łazienką i kuchnią ale bez żadnych mebli. Wszystko można zmieniać i indywidualnie dobierać do Państwa potrzeb. Dla Państwa potrzeb stworzyliśmy cennik opcji dodatkowych, tak że w prosty i łatwy sposób można się w nim poruszać.
Czy można samemu zaprojektować domek mobilny?
Tak - nawet Państwa do tego namawiamy i zachęcamy. Ważne jest żebyście Państwo otrzymali domek mobilny waszych marzeń, a my jako producent domków te marzenia spełnili. Prosimy Państwa umówić się na wizytę z naszym projektantem domków mobilnych. Macie Państwo do wyboru 5 'standardowych' rozmiarów:
-
Domek 3.5 x 10 35m2 OPTIMA
-
Domek 4 x 12 48m2 FAMILY
-
Domek 4 x 14 PEGASUS 56m2
-
Domek 4.5m x 14m 63m2 PEGASUS PLUS
-
Domek 70m2 4.5m x 15.5m TYTAN
Najwiekszy Domek Mobilny w Europie
Na podstawie konstrukcji tych 5 domków oraz wyboru Wariantu, który najbardziej Państwu odpowiada możemy dowolnie aranżować wygląd domku mobilnego z zewnątrz jak i wewnątrz. Nasza ekipa pomoże na każdym kroku projektu domku. Będziemy z Państwem ustalać wielkość sypialni. Wstawimy na plan łóżka i szafki nocne ( czy je Państwo od nas chcecie czy nie ), ma to na celu pokazanie ile miejsca ( przejścia ) pozostanie, gdzie będzie okno ( bo teraz to patrzymy na płot sąsiada, a nie chcemy ). Potem rozmiar drugiej sypialni i co ma się w niej znajdować. Tak samo z kuchnią, salonem i łazienką. A może dodatkowe osobne WC jest potrzebne? Potwierdzamy pozycję drzwi wejściowych i okien. Dodajemy dodatkowe przeszklenia lub z jakichś rezygnujemy. Oczywiście przenosimy pozycję okien tak żeby to miało sens ( bo taras, bo drzewo tu rośnie i by nam zasłaniało okno). Ostatnim krokiem jest kompozycja elewacji domku mobilnego i tu możemy się pochwalić, że nasz wachlarz możliwości jest niemal nieograniczony. Od sidingu jako podstawowej elewacji poprzez drewno naturalne i deskę kompozytową w bardzo wielu wydaniach ( nawet komorową deskę kompozytową posiadamy w ofercie ) i kończąc na możliwości wstawiania blachy, co jest teraz tak popularne i powoduje, że domek wygląda bardzo nowocześnie ( nie jak domki holenderskie - zielone i wyglądające jak przyczepy ). Z nami Państwa domek mobilny będzie wyglądał jak dom z prawdziwego zdarzenia.
Czy można zmieniać projekty domków?
Każdy całoroczny domek mobilny który opuszcza naszą fabrykę domków mobilnych jest inny. Każdy model i każdy wariant może być zmieniony pod twój gust i potrzeby. Jedyne ograniczenia to twoja wyobraźnia i możliwości konstrukcyjne. Nasi projektanci domków mobilnych pomogą zaprojektować twój domek mobilny od podstaw.
Jakie są opcje wykończenia domku mobilnego?
Każdy domek mobilny jest dostosowywany do gustu i potrzeb naszego Klienta. Mamy rozmaity wachlarz opcji wykończeń domku mobilnego. Nasza wzorcownia bogata jest we wszelkiego typu materiały wykończeniowe zarówno do pomieszczeń typu sypialnia i salon jaki i do łazienek. Opcji jest bardzo wiele. Możemy dla Państwa wykonać domek z wykończeniem samej łazienki albo łazienki i kuchni i niczego więcej pozostawiając dla Państwa umeblowanie ( bo na przykład meble macie Państwo swoje ). Możemy oczywiście taki domek umeblować i wykończyć pod klucz tak żeby przyjechał do Państwa gotowy do zamieszkania. Zapraszamy do naszego biura projektowego, pomożemy wybrać odpowiednie materiały dla Państwa domku, dopilnujemy żeby był luksusowo wykończony i spełniał Państwa oczekiwania.
Czy można obejrzeć gotowy domek?
Oczywiście. Zapraszamy do naszej fabryki domków mobilnych. Mamy domek wystawowy oraz można oglądać wiele domków, które są aktualnie w produkcji. W zależności od tego kiedy Państwo nas odwiedzicie zobaczycie domki w różnym stadium wykończenia: począwszy od ramy domku, poprzez szkielet domku mobilnego, a skończywszy na gotowych domkach czekających na odbiór przez właściciela. Na te ostatnie najtrudniej trafić, gdyż po zakończeniu produkcji i umeblowaniu domku, każdy jego właściciel chce go jak najszybciej mieć u siebie. Nasi projektanci pomogą Państwu wybrać odpowiedni model domku mobilnego i przygotować projekt spełniający Państwa potrzeby.
Czy domek mobilny typu holenderskiego może być domkiem letniskowym?
Oczywiście. Domki Mobilne marki JZM Domki są całoroczne, mogą być używane w okresie letnim oraz zimowym. Domki naszej produkcji, aczkolwiek całoroczne ( co wynika z ich docieplenia ) spełniają oczywiście funkcję domków letniskowych. Docieplenie domku latem spełnia funkcję izolacji termiczne, która powoduje, że domek się nie nagrzewa tak jak jego odpowiedniki w postaci domków holenderskich. Celowo piszemy tu, że domki naszej produkcji są TYPU HOLENDERSKIEGO. Jest jednak zasadnicza różnica w konstrukcji domku i jego docieplenia. Jako dodatkową opcje oferujemy klimatyzacje, klimatyzacja bardzo poprawia komfort użytkowania domku mobilnego w okresie letnim.
Czy podczas produkcji można uzgodnić jak ma zostać wykonany domek?
Oczywiście. Wszystkie nasze domki mobilne są produkowane dla Państwa na podwoziu ( wbudowanym fundamencie ) z kołami wykonanym w naszej spawalni, po czym na takiej ramie fundamentowej budujemy dom szkieletowy. Uzgodnień dokonujemy na wielu etapach - od zaprojektowania wnętrza domku i elewacji do pozycji oświetlenia, gniazdek i włączników, wszelkich zabudów, uzgadniamy projekt kuchni i łazienki. Oraz wiele innych rzeczy, co jest zależne od wyposażenia domku.
Czy Domek Mobilny można wziąć w leasing?
Jeżeli prowadzicie Państwo działalność gospodarczą to jak najbardziej. Domki Mobilne naszej produkcji można wziąć w leasing. Skierujemy Państwa na właściwe tory. Tutaj znajdziecie Państwo Więcej na temat Leasingu Domku Mobilnego
Cena Domku Mobilnego - od czego zależy?
Cena domku mobilnego zależy w dużej mierze od zastosowanych materiałów konstrukcyjnych. W przypadku domków mobilnych produkowanych przez JZM DOMKI mamy tu doczynienia z podwoziem / fundamentem stalowym. Jest to nie unormowane ale sztywność podwozia / fundamentu zależy od zastosowanych profili - ich grubości ( cienki profil = wiotka rama i domek się ugina podczas chodzenia w środku). Drewno konstrukcyjne C24 z certyfikatem to też jedna ze składowych ceny domku, zastosowanie tańszego materiału ma wpływ na obniżenie ceny i dramatycznie wpływa na jakość konstrukcji. Takie materiały jak wełna dociepleniowa ( izolacja termiczna domku ), poszycie dachu ( nasze ma 15lat gwarancji ), standard wykonania instalacji elektrycznej ( 3 bezpieczniki na cały domek wersus pełna skrzynka i podzielone obwody elektryczne tak jak robimy to u nas ), instalacja hydrauliczna i jej jakośc.
Kolejny element ceny domku mobilnego to jego wewnętrzne wyposażenie. Tutaj zagadnienie jest bardzo szerokie ponieważ mamy doczynienia z zakresem cen o domków w wersji BASIC czyli tak zwanego stanu deweloperskiego do wyposażenia PLATINUM czy PLATINUM PLUS, gdzie coraz więcej wyposażenia jest wliczone w cenę. Odsyłamy tutaj do Opcji Wyposażenia Domku Mobilnego.
Dobrym porównaniem bedzie tutaj zakup nowego samochodu. Cena domku mobilnego jest tak samo jak w przypadku zakupu nowego samochodu powiązana ze wszystkimi elementami, które się w nim znajd, Cenę ostateczna z wybrannym wyposażeniem zawsze dla Państwa wyliczamy i podajemy jako cene całego projektu domku mobilnego z wyszczególnieniem składowych tej ceny, czyli czarno na białym macie Państwo informacje o np cenie dodatkowego okan czy np ile jest dopłaty za klimatyzację.
Zachęcamy do wypełnienia zapytania:JZM DOMKI Zapytanie o Domek , podeślemy materiały i cennik domków mobilnych.
Jak kupić Dom Mobilny od JZM DOMKI?
Krok po kroku od wykonania dla Państwa pełnej wyceny zawierającej wszystkie wymagane przez Państwa elementy wyposażenia oraz dostosowanie projektu do Państwa indywidualnych wymagań do podpisania Zamówienia / Umowy na realizację projektu będziemy zawsze Państwa asystować i pomagać w podejmowaniu decyzji tak, żebyście Państwo byli zadowoleni na każdym etapie realizacji.
Zakupując Dom Mobilny z JZM DOMKI otrzymacie Państwo:
-
Pisemne Zamówienie / Umowę potwierdzające rozmiary zamawianego Domu Mobilnego i jego cenę,
-
Specyfikację do Zamówienia w której wymienione są wszystkie elementy składowe Domu Mobilnego,
-
Załącznik wymieniający wszelkie potencjalne Wybrane Opcje Dodatkowe,
-
Załącznik specyfikujący Kolorystykę z wpisanymi kodami kolorów z naszej wzorcowni - tak byście Państwo mieli sto procent pewności co dostaniecie po zakończeniu produkcjiDomu Mobilnego,
-
Załącznik dotyczący Płatności - określający kiedy i ile wpłacić,
-
Specyfikację do Leasingu jeżeli Domek Mobilny ( Biuro Mobilne ) będzie finansowany poprzez Leasing,
-
Ogólne Waruki Sprzedaży - doprecyzowane na piśmie wszelkie kwestie związane z procesem realizacji Zamówienia dla Państwa,
-
Ogólne Warunki Gwarancji - wyjaśniające co gwarancji podlega, a co jest z niej wyłączone,
-
Kartę Produktu - jest to rozszerzona Specyfikacja materiałowa wyszczególniająca materiały budulcowe Domu Mobilnego,
-
Instrukcję Użytkowania oraz Instrukcję Bezpieczeństwa - czyli opis jak Dom Mobilny użytkować i czego ze względów bezpieczeństwa robić nie wolno,
-
Inne dokument jakie mogą się okazać niezbędne w konkretnym przypadku.
Zostaniecie Państw wyposażeni w pełen komplet informacji i dokumentów zapewniający spokój duch tak żeby wszystko było doprecyzowane. Na każdym etapie realizacji współpracujemy z Państwem celem realizacji projektu od planów Domu Mobilnego i jego instalacji po plany umeblowań, podziału szaf i zabudów - wszystko z myślą o przyszłym użytkowniku - o Państwa osobie. Na każdym etapie zapraszamy do oglądania Domku Mobilnego w produkcji.
Definicja Domu Mobilnego ( Domku Mobilnego ) od JZM DOMKI
Jak można zdefiniować Dom Mobilny? Przede wszystkim jest to jak każdy dom obiekt mieszkalny ( nadający sie do stałego zamieszkania osób ) czyli spełniający warunki niezbędne do bytowania. Drugi człon nazwy Domu Mobilnego definiuje jego zdolność do przemieszczania. W tym wypadku mamy więcej możliwości. Może to być zdolność którą Dom Mobilny ( a raczej DOMEK Mobilny ) uzyska poprzez posadowienie go na podwoziu z homologacją ( czyli z tablicą rejestracyjną ) i wtedy mamy tak na prawdę przyczepę kępinogwą ( bo będzie to obiekt małych rozmiarów ). Z drugiej strony może być to - jak w przypadku Domów Mobilnych od JZM DOMKI - posadowienie na specjalnego rodzaju ramie fundamentowej, która umożliwia ( ułatwia ) transport takiego obiektu w miejsce docelowe za pomocą możliwości doczepienia kół transportowych i tym sposobem uniknięcie kosztu dźwigu. Kolejna zaleta to możliwość posadowienia takiego Domu Mobilnego w miejscu w którym dźwig zwyczajnie nie miałby możliwości manewru ( ze względu na wysokie drzewa lub ukształtowanie terenu czy inne warunki terenowe ). Słowem Dom Mobilny to taki obiekt, który jest Domem z jednocześnie posiadaną zdolnością do przemieszczania. Tak zdefiniowane Domki Mobilne znajdziecie Państwo w Fabryce Domków Mobilnych JZM DOMKI.